Індекс інвестиційної привабливості України, який складає Європейська Бізнес-Асоціація (ЄБА), що представляє інтереси понад 800 українських та іноземних підприємств, представлених в Україні, наприкінці минулого року становив 3,03 бала з 5-ти можливих. Згідно з результатами дослідження 58% бізнесменів не задоволені інвесткліматом в Україні! Найвагомішою причиною називають відсутність боротьби з корупцією та зростання її рівня.

Це загальноукраїнська статистика. Якщо ж брати інвестклімат у розрізі окремих міст, – відсоток може сягати 90-та... Що це означає для України? Шістьом із десяти підприємців працювати в нашій державі некомфортно та ризиковано. У такій ситуації про жодні капіталовкладення йтися не може, адже ніхто не дасть гарантій, що завтра ситуація не буде гіршою. Звісно, існує різна чутливість бізнесу до потреби в оновленні технологій чи реконструкції. Особливістю ж ринку зовнішньої реклами є його публічність. І стан та якість рекламних конструкцій часто є обличчям та візитівкою міст. Так, коли причиною негативного бізнес-клімату стають не загальнодержавне соціально-економічне становище чи міжнародна нестабільність, а конкретні кроки місцевої влади та приватні інтереси, це викликає обурення.

Звісно, кожне місто має свою специфіку. Але ця спеціфіка стосується Схем розміщення рекламних конструкцій, а не процедур надання дозволів. Та, як виявилось, є міста із «власними нормами» і «надзаконними актами». Приміром, Дніпро, в якому операторам, що дотримуються процедурних норм та йдуть у «ногу із часом», вкладаючи значні суми в реконструкції, влада вирішила продемонструвати свою «всесильність», одночасно видавши їм – наказ про демонтаж, а іншим компаніям – дозвіл на встановлення. Хронологія подій саме підкреслює «подвійність» дій влади:  добросовісним операторам ринку, які вже багато років сплачують податки та зацікавлені у дотриманні нормативних процедур, чиновники, затягнувши час, безпідставно не продовжують дозволів, а іншим, незрозумілим, – відразу ж надають.

Асоціація місяць тому надіслала місту запит, щоб відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» отримати інформацію про підготовлені проекти рішень і копії документів, що підтверджують дотримання процедур ухвалення актів. Та відповіді досі немає… Минулого тижня Асоціація знову звернулася із запитом на одержання інформації щодо виданих дозволів і документів, які підтверджують правові підстави для демонтажів конструкцій, що належать її членам. Відповідь аналогічна – вона просто відсутня.

Дуже показовим у діяльності місцевої влади є й те, що проекти Схем розміщення рекламних конструкцій, які зараз готують і ухвалюють, суперечать законодавству та передбачають вибіркове анулювання чинних дозволів і повний демонтаж конструкцій…

 То що ж це? Некомпетентність влади, безвідповідальність чи старт передвиборчої кампанії? Наявність власних рекламних конструкцій часто є одним із основних аргументів у передвиборчій гонитві, де члени Асоціації як аполітичні учасники виявляються просто невигідними…